תכנון מבנים

בדרך להגשמת פרויקט בתחום הבנייה, עוד לפני שמתחילים לעבוד בשטח, ישנו שלב התכנון. התכנון נעשה על ידי משרדי תכנון מבנים המסוגלים להעניק פתרונות הנדסיים למבנה. הכוונה היא בעיקר לתכנון קונסטרוקטיבי, כלומר השלד שצריך לתמוך בכל המבנה. 

פתרונות הנדסיים למבנים הם אינם עבודתו של האדריכל, אלא הכלי בעזרתו ניתן להוציא לפועל את התכנית האדריכלית. מהנדסי הקונסטרוקציה בוחנים את התכנית האדריכלית, לצד משתנים נוספים כמו למשל בדיקות הקרקע, ומכינים תכנית קונסטרוקציה המאפשרת לקיים את אותה תכנית אדריכלית. 

מתן פתרונות הנדסיים למבנים הוא עניין מורכב. על מנת שתכנית תקבל את כל אישורי הבנייה יש להציג בפני וועדות הבנייה תכנית קונסטרוקציה שתעמוד בעומסים ותבטיח למבנה יציבות ועמידות, בהתאם לסטנדרטים הנדסיים, תקנים ודרישות שונות שיכולות להיות ייחודיות בכל פרויקט. 

תכנון מבנים

תכנון קונסטרוקציה פלדה

כיום משרדי תכנון מבנים מרבים לתת פתרונות הנדסיים למבנים המבוססים על קונסטרוקציית פלדה. שיטת בנייה זו מאפשרת לבנות שלד חזק ועמיד למבנה, תוך כדי חיסכון בזמן ועלויות. תכנון קונסטרוקציה פלדה יכול להתאים למגוון מטרות במגזר הפרטי והציבורי. אלו יכולים להיות מבני מגורים, מרכזים מסחריים, בנייני משרדים, מפעלים ומבני ציבור. 

תכנון קונסטרוקטיבי כולל גם עריכת סקרים ובדיקות שונות על מנת להבטיח כי המבנה מתאים לתנאי הסביבה ונותן מענה לאיומים השונים אשר יכולים להיות רעידות אדמה, רוח ופגעי מזג אוויר, משקל ועומסים וגם שיקולים ביצועיים. 

תיק איכות מבנה

 

ייעוץ הנדסי שיקום מבנים 

בישראל ישנם מבנים ישנים רבים הזקוקים לתהליך שיקום על מנת להבטיח את יציבותם ואת בטיחות הסביבה. ייעוץ הנדסי שיקום מבנים הוא דבר מתבקש בפרויקטים של תהליכי התחדשות עירונית, דבר שכיח מאוד בישראל. 

במסגרת ייעוץ הנדסי שיקום מבנים יש לבצע סקרים ובדיקות של הקונסטרוקציה הקיימת, ולתת פתרונות הנדסיים למבנים אשר יעניקו להם יציבות גם כאשר מוסיפים עוד קומות ועורכים שינויים שונים במבנה. 

תכנון קונסטרוקטיבי של מבנים דורש ידע רב בהנדסה, חומרי בנייה, שיטות בנייה, תקנים וגם שימוש בתכנות מחשב שונות. משרדי תכנון מבנים נושאים באחריות רבה, ואף יכולים לעמוד לדין פלילי וחשופים לתביעות משפטיות בכל מקרה של רשלנות בביצוע עבודתם. על פי חוק האדריכלים והמהנדסים, התשי“ח 1958, רק מהנדסים מורשים, ובעלי הידע והניסיון המתאים רשאים לעסוק בתכנון שלד. 

שיקום מבנים

שטרית פרג מהנדסים – פתרונות הנדסיים למבנים

הפרויקט שלכם מתחיל כאן. בין אם זה תכנון מפעל חדש, מרכז קניות או שיקום מבנים במסגרת תכניות תמ“א 38, תכנון קונסטרוקטיבי תופס מקום מרכזי בפרויקט ובלעדיו לא ניתן להתקדם. 

שטרית פרג מהנדסים מביאים איתם את הידע והניסיון הרב במתן פתרונות הנדסיים למבנים מכל הסוגים, כולל ייעוץ הנדסי שיקום מבנים. אנו מכירים את כל שיטות הבנייה ומרבים להשתמש בתכנון קונסטרוקציה פלדה על מנת להעניק למבנים חוזק ועמידות, ולהוזיל את עלויות הפרויקט. 

שלח הודעה
לייעוץ חינם
שלום,
איך אני יכול לעזור לך? :)